Kemp chlapců ročník 1997 proběhl v termínu 31.1. – 3.2. 2013 v Nymburce. Kempu se zúčastnilo 60 chlapců z oblastních výběrů.
Hodnocení kempu házenkářských nadějí 2013
chlapci r.nar. 1997
Kemp proběhl v termínu 31.1. – 3.2. 2013 v Nymburce. Kempu se zúčastnilo 60 chlapců z oblastních výběrů.
Po prvotní schůzce všech trenérů a zúčastněných proběhlo ve velké hale testování chlapců na pěti stanovištích a to v testech : 2x15 m, 30m driblink, hod kilovým medicinbalem, pětiskok a 10x20m.
Po večeři následoval další trénink, kdy byli chlapci rozděleni podle postů do šesti skupin + brankaři. Po těchto skupinách procházeli dalšími testy zaměřenými na jednotlivé hráčské dovednosti .
1. Střelba na cíl – v rozích branky jsou umístěny obruče a chytá brankář
- hráči po náběhu dostanou přihrávku od nahrávače a z prostoru LS, SS nebo PS ze vzdálenosti 9 metrů z výskoku či ze země střílí
- mají 4 pokusy – dosažení branky do terče 5b., dosažení branky mimo terč 2b.
- hodnocení brankářů – chycení střely – 1 bod
2. Test HČJ – obratnost, rychlost
- po startu obranný pohyb, kotoul, přechod lavičky, slalom driblink
- měřil se čas a při technické chybě byl přičten jeden bod (vteřina) navíc
V pátek dopoledne byli hráči rozděleni do čtyř skupin a opět zvláštní skupinou byli brankáři. Hráči po skupinách procházeli čtyři stanoviště v malé i velké hale.
1. Malá hala:
– práce nohou – obratnost, rychlost – žebříček, kužely
- manipulace s míčem (1-3míče), přihrávky
2. Velká hala:
- technika uvolnění 1:1
- technika střelby, různé druhy střelby
3. Velká hala:
- brankáři – speciální trénink + chytání na stanovištích ve velké hale
Poté co se všichni hráči vystřídali na stanovištích, proběhlo losování hochů do pěti týmů, kteří vždy v pátek odpoledne a v sobotu odpoledne proti sobě hráli turnajovým způsobem každý s každým 2 x 18 min.
Po večeři následovalo vyplavání v bazénu po skupinách.
Sobota dopoledne proběhla jako pátek dopoledne po stanovištích v obou halách. V malé hale byla stanoviště zaměřená stejně, ale využita jiná cvičení.
Práce nohou – probíhala v rámci atletické abecedy, kde byl brán důraz na správné technické provedení a následovala cvičení s dopomocí lana – vbíhání, přeskoky – jednotlivě i po skupinách.
Ve velké hale se trenéři zaměřili na součinnost hráčů. Odpoledne pokračoval turnaj.
V neděli dopoledne byli hráči rozděleni do tří skupin A, B, C v každé skupině byla vytvořena dvě družstva cca po 10ti hráčích. Ti pak hráli podle úrovně proti sobě. A týmy, B týmy, C týmy a to 2x 15min.
Hráči nominovaní za Plzeňský kraj : Jakub Tonar, Jan Kačín, Matyáš Mandaus i Filip Kohout – všichni z Talentu Plzeň, vzorně reprezentovali a všichni se dostali do Atýmů v závěrečném klání.
Upoutali také v jednotlivých disciplínách.:
· ve střelecké soutěži se na 1. – 5. místě umístili Jakub Tonar a Matyáš Mandaus a na 7.-11. místě Jan Kačín.
· ve slalomu se v popředí umístil Jan Kačín a to na 7.místě
· v brankářské soutěži se na 2. místě umístil Filip Kohout s 65,2% úspěšnosti chycených střel
· v testech se na 3. místě byl Jakub Tonar
· v součtu těchto všech disciplín byla hodnocena celková aktivita hráčů, kde zvítězil Jakub Tonar, následovali na 18.místě Jan Kačín, 22.místě Matyáš Mandaus
V herním výkonu zaujali všichni naši hráči. Vysoký standart ve všech herních dovednostech předvedl Jakub Tonar. Jeden den výborně vyšel Filipovi Kohoutovi, kdy na sebe upoutal, vychytal neuvěřitelné střely, ale další den mu již tolik nevyšel. Jan Kačín předvedl svou použitelnost nejen na křídle, ale i na střední spojce. Ukázal schopnost uvolnit se, rychlý přechod do rychlého útoku i dobré čtení hry. Matyáš Mandaus na pravé spojce jako levák nezklamal. Je schopen vystřelit z dálky i uvolnit křídlo. V obraně se nebojí jít do kontaktu. Přesto má také velké výkyvy ve výkonu.
Výběr do jednotlivých družstev mě však překvapil, přišlo mi, že trenéři při výběru výrazně upřednostňovali útočné herní dovednosti před obrannými. A také, že důležitou součástí jsou testy, u kterých jsou jednoznačně ve výhodě chlapci akcelerovaní ve svém vývoji a nekouká se přitom na predikci dalšího vývoje u ostatních chlapců, u kterých je fyzický vývoj pomalejší. Přitom jsou chlapci herně šikovní, ale stále fyzicky nestačí na některé vrstevníky. Rozdíly jsou u některých velmi patrné. V tomto je podle mě velký nedostatek. Tento fakt se podle mě projevil i ve výsledku zápasů vybraných družstev – relativně stejné úrovně. Rozdíl mezi A týmy za 30 min. hry o 10 branek je opravdu velký.
Všem hráčům děkuji za příkladnou reprezentaci Plzeňského kraje.
Trenérka HN Plzeňského kraje Kateřina Pešková