Plzeňský krajský svaz házené

Sponser Food

Krajské školní ligy

Beskydská liga 2019-20 Bohdalecká Centrum Handball Liga ČEZ CUP školní liga v miniházené 4-5..třída Hranická školní liga mladší "jedna" Hranická školní liga "smíšená" 23 Hranická školní liga "smíšená" 45 Hranická Školní liga starší "dvě" Hranická školní liga "starší" jedna KUTNOHORSKÁ školní liga miniházené Lašská liga 2019-20 Lázeňská školní liga Liberecká školní liga 2017/2018 Liberecká školní liga 2018/2019 Lovecká sezóna (4.-5. třída) LTM ŠL (1.-3. třída) LTM ŠL (4.-5. třída) Moravia Handball Activity 2018 - 2019 Novojičínská Císařská liga základek Novojičínská Jantarova liga základek Novojičínská Komenského liga základek Novojičínská Laudonova liga základek Novojičínská Palackého liga základek Olomoucká liga mladší Olomoucká liga starší Opavská liga ŠD 13.12.2018 skupina C Opavská liga ŠD 13.12.2018 skupina D Opavská liga ŠD 21.3.2019 skupina C Opavská liga ŠD 21.3.2019 skupina D Opavská liga ŠD 28.5.2019 skupina C Opavská liga ŠD 28.5.2019 skupina D Opavská liga ŠD 29.11.2018 skupina C Opavská liga ŠD 29.11.2018 skupina D Opavská liga ŠD 3.12.2019 skupina A Opavská liga ŠD 3.12.2019 skupina B Opavská liga ŠD 5.11.2019 skupina A Opavská liga ŠD 5.11.2019 skupina B Opavská ŠL 12.12.2018 skupina A Opavská ŠL 12.12.2018 skupina B Opavská ŠL 12.12.2019 skupina C Opavská ŠL 12.12.2019 skupina D Opavská ŠL 13.11.2019 skupina D Opavská ŠL 20.11.2018 skupina A Opavská ŠL 20.11.2018 skupina B Opavská ŠL 3.4.2019 skupina A Opavská ŠL 3.4.2019 skupina B Opavská ŠL 3.5.2019 skupina A Opavská ŠL 3.5.2019 skupina B Osmička Poděbradská školní liga - mladší Poděbradská školní liga - starší Polanecká školní liga I Polanecká školní liga II Polanecká školní liga III Polanecká školní liga IV Porubská školní liga I. Školní liga Jaroslava ,,Bagra" Konečného Turnaj Turnaj v miniházené 2019 Turnaj- 2018/2019 Turnaj 2019_2020 Uhříněvská Varnsdorfské školní liga 2017/2018 Velkobystřická ŠL mladší Velkobystřická ŠL starší Zličínská Zlínská školní liga ml. Zlínská školní liga st. Žeravická ŠL mladší Žeravická ŠL starší 1. kolo FL 1. kolo ML 1. kolo Premium ligy 1. turnaj miniházené 1/2018. turnaj v miniházené 1.-3. třída 2. kolo FL 2. kolo ML 2. kolo Premium ligy 2. turnaj v miniházené 2.Turnaj v miniházené 2019 2/2018. turnaj v miniházené 3. kolo FL 3. kolo ML 3. kolo Premium ligy 3/2018turnaj v miniházené 4. kolo FL 4.-5. třída 6. kolo FL 85 - Poslední turnaj ve Stupně 86 - Předposlední turnaj v Ejpovicích 87 - Prostřední turnaj v Ejpovicích, 16.10.2019 88 - Druhý turnaj v Chrástu, 9.10.2019 89 - Úvodní turnaj ve Stupně, 25.9.2019 90 - Poslední turnaj v Radnicích, 20.6.2019 91 - Předposlední turnaj v Chrástu, 23.5.2019 92 - Prostřední turnaj v Ejpovicích, 9.10.2018 93 - Druhý turnaj v Chrástě, 25.9.2018 94 - Úvodní turnaj ve Stupně, 20.9.2018 95 - Poslední turnaj v Chrástu, 13.6.2018 96 - Předposlední turnaj v Radnicích, 6.6.2018 97 - Prostřední turnaj ve Stupně, 20.10.2017 98 - Druhý turnaj v Chrástu, 11.10.2017 99 - Úvodní turnaj v Radnicích, 13.9.2017

29.4.2013 otevřeno: 817 x

HISTORICKÝ ÚSPĚCH HC PLZEŇ – ŽENY VYRHÁLY PRVNÍ LIGU!

Plzeňský tým HC PLZEŇ ovládl 1. ligu žen a jejich sen si zahrát interligu nabývá pravděbodobnějších hodnot, nyní je čeká baráž s Jindřichovým Hradcem.

Po třech letech účasti v soutěži dokázaly ženy dosáhnout jejího vrcholu. Jedná se o další historický úspěch klubu HC Plzeň, jež si v letošní sezoně připomíná deset let své existence. Již před zápasem byly počty jasné, k vítězství v lize je třeba získat bod v posledních dvou zápasech. Slavia Praha pochopitelně přijela s cílem vyhrát zápas a získat teoretickou šanci hrát v posledním kole o vítězství v první lize. O tom, že poslední krok bývá nejtěžší, se mohly přesvědčit hráčky i diváci. Po dramatickém průběhu se nakonec radovala domácí děvčata z remízy 20:20.
Úvodních pět minut zápasu patřilo domácímu celku, který se ujal vedení 4:0. V další pětiminutovce se karta obrátila a hostujícímu celku se podařilo po trefě Nechvátalové srovnat na 4:4. Domácí trenérka si tak v polovině 11. minuty vyžádala oddechový čas. Od této chvíle až do závěrečného hvizdu se utkání neslo v duchu nesmírného dramatu. Ve 21. minutě se po střele Vlachové domácí tým dostal do vedení 8:6. Vzápětí pak snížila na 8:7 za hostující Königová. Za tohoto stavu byla nařízena proti domácím sedmička. Střelu Navrátilové však zlikvidovala Machová. Když se v dalším útoku dostala Slavia k míči, vyžádal si trenér hostujícího celku oddechový čas. Během následujících čtyř minut Pražanky otočily skóre na svoji stanu a ve 26. minutě se poprvé dostaly do vedení. Skóre srovnala z trháku Šelaisová a účet poločasu na 10:9 uzavřela Jeřábková.
Začátek druhého poločasu vyšel lépe hostujícímu celku, který se dostal do vedení 10:11. Ve 38. Minutě domácí znovu vedly o branku 12:11. Za stavu 13:13 byla vyloučena Jeřábková. Slavistky však přesilovku nedokázaly využít a naopak po střele Kubešové se domácí dostaly do vedení 14:13. Ve 46. minutě vedli domácí po střele Jeřábkové o dvě branky 16:14. Za stavu 17:15 byla vyloučena Zunová. Současně byla nařízena sedmička, ze které Nechvátalová snížila na rozdíl branky. Přesilovka hostujících byla korunována vyrovnáním na 17:17. V této etapě hry hostující trenér přistoupil na osobní bránění rozehrávky Kubešové. Od 50. do 54. minuty nedokázal žádný celek skórovat. Na ukazateli svítilo 17:17 Doslova pohroma přišla v 55. minutě. Nejprve se Königová prosadila v postupné útoku, o několik minut později po chybě domácích hráček trestala z trháku na 17:19. Do konce zápasu zbývalo 4 a půl minuty, domácí trenérka si vyžádala oddechový čas. Nápor Slavie se podařilo odvrátit a po dvou trefách Jeřábkové si oddechový čas bral naopak hostující trenér. Když se ve 30. minutě trefila hostující Cejnarová, bylo zle. Čas se krátil, bylo nutno se rychle dostat do útoku. Slávistky několikrát kombinaci domácích přerušily. Když však 3 vteřiny před koncem sirény vymetla síť branky Jeřábková z rozehrávaného devítimetrového hodu, hala propukla v neutuchající veselí. Všechny hráčky na sebe naskákaly do jednoho velikého houfu a oslavovaly zlatou trefu, která domácím přinesla vítězství v první lize. K poslednímu kolu v Kunovicích tak děvčata mohou odjet s klidem a pohodou.
Závěr veleúspěšné sezony bude vrcholit baráží o interligu, která se bude hrát pohárovým způsobem. O víkendu 25/26. května bude sehráno první utkání v Plzni, odveta pak o týden později na palubovce posledního celku WHIL. Hodně mohl ukázat dnešní zápas Jindřichova Hradce ve Zlíně, který skončil remízou. Na posledním místě zůstal Jindřichův Hradec se ztrátou dvou bodů na Zlín. Poslední místo v play out a tím i jméno našeho soupeře do baráže zatím zůstává otevřené. Termín baráže i informace o soupeři bude upřesněn na klubovém webu a v denním tisku. V čase po skončení prvoligové soutěže se můžete na našem webu těšit na článek o intrelize a rovněž vám přiblížíme baráže z minulých let.
HC Plzeň – DHC Slavia Praha B 20:20 (10:9)
HC Plzeň: Kudějová, Machová, Vídršperková – Vlachová 4/1, Jeřábková 9, Kovaříková, Šelaisová 2, Zunová, Němcová 1, Schneiderová, Šindelářová, Kubešová 4, trenérka: Libuše Škvařilová
DHC Slavia Praha B: Kudláčková – Janoušková 3, Valentová 1, Königová 4, Jačková T. 3, Nechvátalová 3/1, Navrátilová 3, Cejnarová 3, trenér: Michal Červenka
Rozhodčí: Kozler, Vaník vyloučení: 2:1 7m hody: 1/1:2/1 diváci: 74
Ohlasy po utkání:
Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň
Pěkné "nervíčky" si teď užíváme v Plzni - před týdnem hokejisté v boji o "Mistra "a teď my....
Teď vážně - i když jsme měli účast v baráži již zajištěnou, chtěli jsme za každou cenu postoupit z 1. místa. Přesto že jsme na to měli ještě poslední zápas v Kunovicích, snažili jsme to rozhodnout již tento týden doma. Toto si samozřejmě uvědomovala i děvčata a tak mám pocit, že na náš mladý tým padla takzvaná "tíha zodpovědnosti". Ta se projevila tím, že děvčata v tomto zápase nepředvedla úplně optimální výkon, myslím tím neproměňování vyložených gólových šancí, uspěchanost v postupném útoku apod. ALE všechna děvčata svým obrovským nasazením a bojovností - potažmo i s trochou štěstíčka dotáhla tento pro nás veledůležitý zápas tam, kam jsme ho potřebovali dotáhnout - na remízu!!! Naše vítězství v 1.lize bylo ještě umocněno v tomto zápase tím, že se rozhodlo v posledních vteřinách zápasu a tak reakce děvčat, nás i diváků byla skutečně emotivní. Moc jim to přeji a všem moc děkuji!!! I když k poslednímu zápasu do Kunovic můžeme jet v klidu, tak letošní sezóna pro nás zdaleka nekončí, protože nás za měsíc čeká baráž o postup do nejvyšší československé interligy žen. Doufám, že nám bude přát štěstíčko a uzdraví se nám ještě daší zraněné hráčky, abychom mohli naplno najet na přípravu!!!
Michal Červenka, trenér DHC Slavia Praha B
Říká se mi to těžko na konci, ale myslím si, že ta remíza byla spravedlivá, že to k tomu směřovalo. Jsem rád, že jsme i v tom počtu, ve kterém jsme se sem dostavili, jsme nabídli dramatickou podívanou a byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem. Možná jsme na konci měli blíž k vítězství, ale jak říkám, ta remíza se mi jeví spravedlivě. Přeji Plzni hodně štěstí v baráži.

HC Plzeň v první lize žen:
2012/2013 – 1. místo
2011/2012 – 5. místo
2010/2011 – 7. místo

Přehled vítězů první ligy žen v posledních letech:
2012/2013 – HC Plzeň
2011/2012 – DHC Slavia Praha B (nabídku přímého postupu do WHIL druhý Liberec nevyužil)
2010/2011 – DHC Slavia Praha B
2009/2010 – DHC Baník Most (uspěl v baráži o WHIL s J. Hradcem)
2008/2009 – Sokol Poruba (neuspěl v baráži o WHIL s J. Hradcem)
2007/2008 – Sokol Poruba (neuspěl v baráži o WHIL)
2006/2007 – DHC Slavia Praha SCM (přímo postoupil z druhého místa J. Hradec, sestoupily Kunovice)

Fanoušci plzeňské házené budeme holkám držet palce, ať se jejich sen stane skutečností.